Luni, 21 August 2017
Cum a fost primit de fani Campionul Mondial la Kickboxing Irinel Bădulescu la întoarcerea în Câmpulung

Câmpulung, Argeş. Campion mondial la Kickboxing, Irinel Bădulescu a fost întâmpinat, la revenirea în Câmpulung, de mai mulţi prieteni şi fani, precum şi de o parte din presa din municipiu, Acesta nu a venit singur. El le-a prezentat celor care l-au aşteptat centura mondială câştigată la Campionatul mondial de KICKBOXING WKF 2016 din Italia.
Irinel Bădulescu a reuşit să câştige aurul la categoria - 75 de kilograme după ce a trecut de doi sportivi din Spania şi unul din Austria. Competiţia a fost una extrem de dură, concurând peste 700 de sportivi care au reprezentat 43 de ţări. Din lotul României s-a numărat şi Irinel Bădulescu care în final s-a putut bucura de centura de campion. La fel şi cei care l-au aşteptat în autogara de la Câmpulung, fanii făcând fotografii atât cu centura, cât şi cu noul campion mondial.
Irinel Bădulescu este şi instructor la clubul Tai Shin Do Gym Câmpulung.

Read 6654 times Last modified on Luni, 14 Noiembrie 2016 14:31